Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blázni do koní-5.kapitola

9. 9. 2009

krok

Kristy šla ráno po pomalu probouzejícím se městě Etelwen. Škola byla od jejího domu daleko, proto vždy musela vyrazit brzy ráno aby to do školy stihla. Moc se těšila na odpoledne, Hanka ji bude učit jezdit na koni.

Po škole se všechny holky, Kačka, Hanka, Terka a Kristy sešly u Kačky doma. Byly dvě hodiny. Povídaly si , hrály různé hry a potom šly na procházku s Kaččinými psy Laddy a Lordem. Když se vrátily, bylo půl čtvrté a tak vyrazily ke stájím.Tam se prozatím rozloučily a šly trénovat. Jen Hanka s Kristýnou šly spolu k nově vybudovaným stájím, kde byli noví, ještě volní koně. Byli čtyři. Krásný černý hřebec Adalas, Oříškově hnědý Kym, světle hnědá Jasmin a bílý Herkules. „Tak z těchto koní si můžeš vybrat jakého chceš. Adalas je trochu divoký a neposlušný, tak toho bych ti moc nedoporučovala.Poslouchá jen mě a Kačku.Potom je tady Kym.Ten je poslušný a má rád rychlou jízdu.Dále je tady klisna Jasmin. Je hodná a poslušná. A potom je tady hřebec Herkules. Ten rád skáče přes ploty.Tak kterého koně sis vybrala?“Otázala se Hanka „Je to těžké si vybrat. Všichni jsou krásní. Ale už od začátku mě nejvíc upoutala Jasmin.“ Odpověděla s úsměvem Kristy. „Fajn já jsem to tušila.“ Řekla Hanka. „Tak a teď ji osedláme.Dneska ji čistit nemusíme,protože už ji čistil pan Herman. Ale zítra už ji pořádně vypucuješ. Tak můžeme?“ Zeptala se Hanka „Jasný“ Křikla Kristy. A tak spolu po boku dvou překrásných koní, černého Yukona a světle hnědou Jasmin šly směrem k ohradě. „Kristy, tahle klisna dělá enduranci. To je hlavně na vytrvalost. Tak a jsme tady.“ řekla Hanka. Stály spolu u ohrady kousek od stájí. „Tak teď ti ukážu jak nasednout na koně a potom tě naučím správnému držení těla a jízdu v kroku. Tu určitě zvládneš.“ Vysvětlovala Hanka.

A tak Kristýnu učila až si všimla, že už je devět hodin. „Jéje už je devět. Už musíme končit.“ Křikla na Kristy Hanka z opačné strany ohrady. A tak spolu zase odešly k novým stájím.Cestou si Hanka všimla, že Divoch i Sonador už jsou ve stáji. „Kačka s Terkou už odešly.“ Nadhodila Hanka.Odsedlaly koně, popleskaly je po krku a šly k hlavní bráně ve stáji v Etelwen. „Tak se měj a zítra zase sraz u stájí“ Křikla na Kristy Hanka. Ale potom se zastavila a prohlídla si Kristy pozorněji. Vypadala smutně. „Copak je Kristy?“ Otázala se Hanka. „Ale nic. Jenom, že mamka s taťkou dneska jeli na služební cestu a já budu celou noc sama doma.“ Odpověděla Kristy. „No to teda nebudeš. Jdeš totiž k nám.“ Řekla s úsměvem Hanka. „Ale ne to nejde“ Namítla Týna. „No jasně že jo a už ani slovo.“ Řekla Hanka. „Díky“ Vydechla Kristy. A společně odešly k Hance domů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář