Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blázni do koní-4.kapitola

7. 9. 2009

Velky den

Hanka se s řinčením budíku vzbudila do nového dne.Šla se umýt a potom vyrazila do školy.Před školou na ni čekaly její nejlepší kamarádky Kačka s Terkou.Pozdravila je a společne odešly do školy.V ní strávili šest úmorných vyučovacích hodin a potom se sešly u Hanky doma.Probíraly všechno možné a když byly čtyři hodiny odpoledne, vyrazily na závody.Pan Herman na ně čekal u stájí a s úsměvem je pozdravil a řekl jim, ať se jdou převléknout.Tak došly ke stájím a tam se rozloučily.“Tak ahoj a držím palce !“ Křikla Hanka a Kačka s Terkou jen kývly hlavou.


Pozor pozor! Začíná závod v parkuru!“ Slyšela Kačka v rozhlase.

Tak a je tady VI.ročník drezurové soutěže!“ Zaslechla Terka.

Závod ve steeplechase tímto začíná!“ Hanka byla jako vždy nervózní a doufala, že letos získá zlatou medaili.A také věřila, že její kamarádky také zvítězí.

Mezitím si Kristýna kupovala Colu ve stánku na závodech.Nemohla se dočkat, až uvidí Hanku a jejího koně Yukona skákat v opravdových závodech.Ještě nikdy na závodech nebyla, jen se na ně dívala v televizi.Došla ke svému místu na dřevěné lávce a sledovala všechny ty krásné koně...Na chvíli si představovala, že sedí na jejich hřbetě a závodí, ale ta představa náhle zmizela když jeden z jezdců ošklivě spadl z koně a zůstal ležet na zemi.Po chvíli se zvedl, ale jeho kůň zůstal ležet. Už navždy.Závody se chýlily ke konci.Hanka vyhrála! Kristy se zvedla ze svého místa a pádila k ní.Pogratulovala jí a společne i s Yukonem odešly ke stájím.Tam měly totiž sraz s Terkou a Kačkou.Po chvíli dorazila na místo Terka vypadala nadšeně i zklamaně.Byla druhá.Usilovně se snažila, ale první místo jí vyfoukla Sabina Blacková.“Ta kráva vyhrála!“ Řvala Terka.Ale po chvíli se začala smát.Byla šťastná i za druhé místo.Ale to už mezitím přiklusala Kačka na svém koni Divochovi.“Vyhrála jsem.Já vyvhrála!“ Jásala Kačka. „To jsem ráda“ vydechla Hanka.A potom ještě dořekla: „Kristy zítra sem přijď ve čtyři hodiny. Naučím tě základy. A můžeš si vybrat jakého koně chceš.Můžeš mít Adalase,Kyma,Jasmin nebo Herkula.Zítra ti je ukážu a ty si dozajita vybereš. „Díky“ vydechla Kristýna a všechny holky se rozloučily. A doma je čekaly jejich rodiče kteří je s jásotem přivítali a oslavili jejich výhru. Jejich Velký den tímto skončil.A ony se odebraly do spánku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář